להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 
דקדוק אנגלי - פעלים יוצאים מהכלל באנגלית

 – כיצד ללמוד מהתוכנה? רכישת ידע בדקדוק אנגלי הוא דבר חשוב ביותר לכל מי שרוצה לדעת אנגלית. אי אפשר לדבר או לכתוב אנגלית ללא ידע רחב בדקדוק אנגלי. המשפטים נאמרים או נכתבים בצורה שגויה ובלתי מובנת. אחת השגיאות הנפוצות בדיבור באנגלית ע"י ישראלים, היא שיכחת העבר, מדברים בהווה במקום בעבר כשמדובר על משהו שקרה בעבר, ולא פחות מכך לא זוכרים את הפועל בעבר אם הוא אחד מהפעלים היוצאים מהכלל באנגלית, וגם כשישנם בחינות על כך בבית ספר בעיקר בחטיבת הביניים חשוב שיהיה בידי התלמיד כלי איכותי לתרגול ולימוד פעלים יוצאים מהכלל באנגלית.
לכך בדיוק מכוונת תוכנת לימוד פעלים יוצאים מהכלל באנגלית שהיא חלק מהדקדוק האנגלי.
התוכנה מכילה את כל הפעלים היוצאים מהכלל באנגלית שמלמדים בישראל. הוא מראה 4 אפשרויות של הפועל:V1- הפועל במקור (כך הוא מופיע בהווה פשוט).
 V2 – הפועל בצורתו בעבר פשוט 
past participle(perfect) V3 – הפועל בצורה המתאימה לסביל – passive ולצורתו בזמני הפרפקט – present perfect simple, past perfect simple 
V4 – הפועל בצורתו המופיעה בהווה ממושך – present progressive.
החומר מחולק לשלוש צורות תרגול שונות:
הראשון לפי צורת ההטיה, מספרים בלבד מ 0 עד 16 כלומר הטיה זהה בעבר למשל bring – brought, buy – bought השני לפי האות הראשונה של הפועל (כלומר מעורבב) אותיות b –w השלישי לפי בחירה ( בעיקר כשרוצים להתכונן להכתבה בבית הספר) אפשרות זאת נקראת .all (אפשר לתרגל עד 13 פעלים בעת ובעונה אחת). 
בכל אחד משלושת האפשרויות לע"ל ניתן לרשום למשל v2 לפי v1 ולהיפך, וכך גם לרשום v3 לפי v1 ולהיפך וכך בכל יחס בין ה v1, v2, v3, v4 ניתן למלא את הפעלים עם זמן או בלי זמן, לפי ניסיון אחד לכל פועל או יותר מניסיון אחד לכל פועל. ובסוף מקבלים ציון עם הערה טובה או רעה בהתאם לציון.

לסכום: תוכנה מעולה ללימוד אנגלית לילדים, גם בסוף בית ספר יסודי – כתה ו וגם בחטיבת הביניים. היא חלק מהנושא הרחב יותר של דקדוק אנגלי, המופיע בסעיפים אחרים של האתר כאן. כאן מטופל הנושא של לימוד ותרגול פעלים יוצאים מהכלל באנגלית בצורה מרשימה, הנותנת תוצאות מעולות.
 

 
 

                                                                       כל הזכויות שמורות למידע - רוזנבליט - חיפה 
לייבסיטי - בניית אתרים